Wizyta

W dniu 12 października w Naszym Szpitalu w Wyszkowie gościł dr David Jorbenadze Dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Tibilisi. Przebywał on w Polsce w ramach projektu współpracy polsko-gruzińskiej w obszarze ochrony zdrowia.

W ramach wizyty odwiedzał on między innymi Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej w Warszawie przy ulicy Barskiej, w fabryce narzędzi ortopedycznych ChM w Białymstoku oraz Zakładzie produkcji ambulansów WAS Wietmarshcer w Toruniu.

Celem wizyty było zapoznanie się z funkcjonowaniem systemu ochrony zdrowia na poziomie powiatowym. Dyrekcja Szpitala zapoznała go ze szczegółami organizacji i świadczenia usług medycznych finansowanych z NFZ na przykładzie powiatu wyszkowskiego i tutejszego SP ZZOZ-u.

Szczególne zainteresowanie gościa wzbudziło działanie oddziałów chirurgicznego, ortopedyczno-urazowego, SOR oraz nasz Blok Operacyjny.

Zgodnie z deklaracjami dr Jorbenadze, chciałby aby nawiązana współpraca była dalej kontynuowana między innymi poprzez staże grudzińskich ortopedów w Polsce (w tym w Wyszkowie) oraz wizyty i szkolenia prowadzone na terenie Gruzji.