Jesteśmy z Złotej Setce Rzeczpospolitej

Po raz dziewiąty Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia zorganizowało na zlecenie Rzeczpospolitej Ranking "Bezpieczny Szpital".

8 listopada ogłoszono wyniki Rankingu 2012 "Bezpieczny Szpital" i  Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie znalazł się w "Zlotej Setce" zdobywając 703,77 punktów, co uplasowało placówkę na 91 miejscu w zestawieniu zabiegowych szpitali publicznych z Polsce.

W ramach badania szpital oceniany był w 15 obszarach, w tym: w obszarze zarządzania, jakości usług, budynków, bloku operacyjnego, diagnostyki, komfortu pobytu pacjenta, polityki lekowej, systemów sterylizacji, personelu i jego kwalifikacji, finansów i certyfikatów jakości.

Maksymalna liczba punktów, którą szpital mógł uzyskać wynosiła 1000.  Najlepszy wynik w rankingu wśród szpitali publicznych wyniósł 904,93 punkty. Aby znaleźć się w zestawieniu rankingowym szpital musiał uzyskać przynajmniej tyle punktów co setny szpital "Złotej Setki" - czyli 686,77 punktów.

Ranking "Bezpieczny Szpital" to absolutna top lista placówek medycznych w Polsce, w których pacjent mimo choroby, może czuć się dobrze i profesjonalnie obsłużony.